Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat Izraelite gjatë ditës kanë zgjeruar operacionet në territoret palestineze duke hyrë në qytetin Tubas në Bregun Perëndimor e luftime të forta kanë vazhduar në Nablus dhe në Jenin.
Burime palestineze raportuan se gjatë luftimeve të sotme u vranë së paku 12 palestinezë, në mesin e të cilëve edhe një vajzë 14 vjeçare.
Forcat Izraelite kontrollojnë tash gadi të gjitha qytetet më të mëdha në Bregun perëndimor dhe kanë arrestuar rreth 1.100 palestinezë.
XS
SM
MD
LG