Ndërlidhjet

KABUL


Forca Ndërkombëtare për Sigurin në Kabul ka kërkuar sqarime për arrestimin e qindra njerëzve të dyshuar për komplot kundër udhëheqies së përkohëshme afgane, duke thënë se nuk ka qenë në dijeni as për komplotin as për arrestimet.
Ambasadori i Afganistanit në Londër tha se ata njerëz janë të ndërlidhur me paretinë radikale islamiste Hezb-i- Islami dhe me sulmet e planifikuara me bomba në Kabul, e në mesin e tyre ndodhet edhe ish shefi i shërbimit informativ, Wahidullah Sabaon.
XS
SM
MD
LG