Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm arabë janë tubuar në selinë e Ligës Arabe në Kajro që të diskutojnë okupimin e fundit ushtarak izraelit të territoreve palestineze.
Pritetet që ministrat të përshëndesin përpjekjet e reja të Shteteve të Bashkuara për paqë në Lindjen e Afërt dhe deklaratat e presidentit George Bush për të drejtën e palestinezëve që të formojnë shtetin e vetë.
Ministrat pritet të shqyrtojnë edhe implementimin e Rezolutës së fundit të Këshillit të Sigurimit që kërkon armëpushim, tërheqien e Izarelit nga territoret palestineze dhe kthimin në bisedime.
XS
SM
MD
LG