Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime të luftës nesër e vazhdon gjykimin kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, të akuzuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit në Kosovë, Bosnje dhe Kroaci.
Bëhet e ditur se gjykimi i nesërm do të jetë i mbyllur për opinionin, shkaku i mbrojtjes së dëshmitarit.
XS
SM
MD
LG