Ndërlidhjet

RAMALLAH


Izraeli e vazhdoi sot inkurzionin ushtarak në Bregun Perëndimor, duke i injoruar me këtë rast thirrjet e Shteteve të Bashkuara për tërheqjen e izraelitëve nga territoret palestineze.
Trupat dhe tanket hynë në Beit Rima, kurse luftimet mdërmjet ushtarëve izraelitë dhe luftëtarëve palestinezë vazhduan në Nablus dhe Xhenin.
Presidenti amerikan George Bush mbrëmë i bëri thirrje direkte kryeministrit izraelit Ariel Sharon t’i tërheqë trupat pa vonesë.
Përgjigja e dalë nga zyra e kryeministrit ishte zotimi për të shpejtë të ofenzivës.
XS
SM
MD
LG