Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Presidenti amerikan George Bush dhe kryeministri britanik Tony Blair e përfunduan sot samitin e fundjavës duke i fokusuar bisedimet në Irakun dhe krizën në Lindjen e Mesme.
Liderët e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe i bënë dje thirrje Izraelit t’i japë fund fushatës ushtarake në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG