Ndërlidhjet

UASHINGTON/MOSKË


Sekretari i Shtetit Colin Powell e fillon sot turneun në Lindjen e Mesme, që të rritë mbështetjen ndaj përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara për arritjen e armëpushimit midis izraelitëve dhe palestinezëve.
Ministri i Jashtëm Igor Ivanov ndërkaq e ka nxitur kryeministrin izraelit Ariel Sharon të bashkëpunojë me sekretarin e shtetit Colin Powell, për ta shtyrë përpara arritjen e një armëpushimi.
XS
SM
MD
LG