Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afganë njoftojnë se një pajisje shpërthyese ka plasur pranë makinës me të cilën udhëtonte ministri i mbrojtjes i Afganistanit, në afërsi të qytetit Xhelalabad. Mohamed Fahim nuk është lënduar nga shpërthimi, motivi i të cilit nuk është ende plotësisht i qartë. Por autoritetet e Afganistanit kanë denoncuar aktin duke e quajtur atë atentat dhe përpjekje për të destabilizuar administratën e përkohshme.
XS
SM
MD
LG