Ndërlidhjet

AGADIR/MAROK


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell takoi mbretin e Maraokos, Mohammed, në fillim të misionit për paqë në Lindje të Afërt dhe do të takojë po aty edhe trashëgimtarin e Fronit Saudit, princin Abdullah.
Mbreti Mohammed i bëri thirrje sekretarit amerikan të shtetit që të bëjë krejtë çka mundet për të inkurajuar Izraelin që të tërhiqet nga ofenziva ushtarake në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG