Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon tha në parlament se armata do të vazhdojë ofenzivën e sajë në territoret palestineze “derisa të kompletojë misionin për shpartallimin e militantëve palestinezë”
Sharon akuzoi Arafatin për dhunën në rajon duke thënë se ka formuar regjimin e terrorit për ta përdorur kundër Izraelit.
Kryenegociatori palestinez, Saeb Erakat tha se fjalimi i Sharonit në parlament ishte “shpallje për fundin e procesit të paqës, fundin e Ujdisë së Osllos dhe fundin e Autoritetet palestinez”.
XS
SM
MD
LG