Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti i Kinës Xhiang Zemin sot do të takohet me presidentin gjerman Johaness Rau dhe kancelarin Gerhard Schroeder.
Vizita e tij shënon 30-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes Kinës dhe Gjermanisë, që përbën partnerin më të madh kinez në Evropë.
XS
SM
MD
LG