Ndërlidhjet

KAIRO


Një student është vrarë dhe mbi 130 persona tjerë janë plagosur në përleshjet midis forcave të rendit dhe protestuesve anti-amerikanë dhe anti-izraelitë në Aleksandri të Egjiptit.
Forcat e sigurisë intervenuan kur demonstrantët u përpoqën të sulmojnë qendrën kulturore amerikane.
XS
SM
MD
LG