Ndërlidhjet

STRASBUR


Parlamenti Evropian miratoi një Rezolutë me të cilën bënë thirrje për sanksione në tregëtinë me Izraelin për shkak të ofenzivës së tij ushtarake në territoret palestineze dhe fton për embargo armësh ndaj Izraelit dhe Autoriteteit palestinezë.
Mirpo, Rezoluta nuk është obliguese për qeveritë e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG