Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson ka thënë gjatë qëndrimit në Uashington se Aleanca do të “zgjerohet dhe me këte edhe do të fuqizohet”.
Robertson ka thënë se ai pret marrdhënie në rritje e të përzemërta me Rusinë dhe madje edhe zgjerimi i mëtejshëm i NATO-s, nuk mund ti trazonte marrëdhënet më të ngushta.
XS
SM
MD
LG