Ndërlidhjet

ROMË


Rusia dhe NATO thuhet se janë duke shkuar drejtë marrëveshjes për bashkëpunim më të ngushtë dhe themelimin e një Këshilli të përbashkët që dy palët shpresojnë ta nënshkruajnë gjatë një samiti në Itali ,muajin e ardhëshëm.
Kryeministri italian, Silvio Berluskoni tha mbrëmë se Këshilli NATO- Rusi do të paraqesë “hapin e parë historik në drejtim të integrimit të Rusisë në NATO dhe në botën Perëndimore”.
XS
SM
MD
LG