Ndërlidhjet

SARAJEVË


Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner do të vizitojë të hënën Sarajevën që të takojë zyrtarët e Bosnjës dhe ata ndërkombëtarë, thuhet në një komunikatë të publikuar nga misioni atjeshëm I Kombeve të Bashkuara.
Para se të marrë postin e shefit të UNMIK-ut, Steiner ka qenë zëvendës i të deleguarit të dikurshëm ndërkombëtarë në Bosnjë, Carl Bild dhe ka marrë pjesë në bisedimet paqësore të Dejtonit për Bosnjën.
XS
SM
MD
LG