Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania tha se beson që kamioni me eksploziv që vrau 13 persona, përfshirë 8 gjermanë, në një sinagogë në Tunis, ka qenë sulm i paramenduar e jo fatkeqësi rasti.
Ministri i Brendshëm Otto Schilly tha se hetimet e qeverive gjermane dhe tuniziane erdhën në përfundim se sulmi në ujdhesën Gjerba ka qenë i planifikuar.
XS
SM
MD
LG