Ndërlidhjet

KATMANDU


Në rajonet perëndimore të Nepalit ku kryengritësit maoistë ndërmorën dy sulme javën e fundit janë gjetur rreth 100 kufoma, përfshirë edhe policë të ekzekutuar.
Policia e Nepalit thotë se numri i të vrarëve mund të arrijë në 300 vetë dhe besohet se janë vrarë 250 kryengritës.
Kryengritësit maoistë kërkojnë përmbysjen e monarkisë në Nepal dhe vendosjen e qeverisë komuniste njëpartiake.
XS
SM
MD
LG