Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson tha se Aleanca është shumë afër një marrëveshjeje me Rusinë për një pakt të ri bashkëpunimi dhe se “ka shpresa të mëdha” se do të finalizoihet në samitin e Romës, nga fundi i muajit maj.
Pas takimit në Bruksel me ministzrin e Jashtëm Igor Ivanov, Robetson tha se forumi i ri do ti japë Rusisë më shumë fjalën për çështjet sikurse lufta kundër terrorizmit dhe kontrollimin e proliferimit të armëve për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG