Ndërlidhjet

BAZA BAGRAM


Zyrtarë britanikë thanë sot se disa qindra trupa britanike kanë nisur operacionet luftarake në Afganistan.
Një nga zëdhënësit, majori Roxher Lan, tha se aksionet kanë filluar tanimë në një rajon të njohur si bazë dhe qendër aktiviteti të dendur të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG