Ndërlidhjet

KAIRO


Sekretari amerikan i shteit ,Colin Povell nga Kajro u kthye në Uashington pas bisedimeve që kishte atje me ministrat e jashtëm të Egjiptit dhe Jordanisë në mbyllje të misionit paqësor gjashtë ditësh në Lindje të Afërt.
Colin Powell takoi gjatë ditës edhe liderin Palestinez,Yasser në Ramallah dhe kryeministrin Izraelit,Ariel Sharon në Tel Aviv dhe njoftoi se udhëheqja izraelite i kishte dhënë afatet për kompletimin e tërheqies së trupave nga rajonet palestineze që i okupoi së fundit, e tha se do të kthehet sërish në rajon.
XS
SM
MD
LG