Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë tha se persona të armatosur kanë sulmuar mbrëmë policinë multietnike në jug të Serbisë. Komunikata e qeverisë thotë se sulmuesit kanë hedhur material shpërthyes dhe kanë hapur zjarr me armë automatike mbi godinën ku është vendosur policia shumë-etnike në fshatin Lluçan, pranë Kosovës. Njoftohet se nuk të plagosur nga rradhët e policisë.
XS
SM
MD
LG