Ndërlidhjet

UASHINGTON


Byroja Federalle e Hetimeve, FBI-ja, njoftonë se zyrtarët kanë marrë informata të pakonkretizuara se terroristët konsiderojnë sulme kundër bankave Amerikane në pjesët veri-lindore të vendit dhe se kërcënimet vijnë nga rrjeti terrorist al Kaida.
Autoritetet thanë se nuk kanë informata specifike për ndonjë plan specifik apo kërcënim kundër cilit-do institucion specifik finansiar, por sidoqoftë u kanë drejtuar alarmim publik bankave dhe punonjësve të sigurisë në disa shtete federale përgjatë bregdetit Atlantik.
XS
SM
MD
LG