Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri i përkohëshëm i Afganistanit, Hamid Karzai tha se paqa dhe siguria janë prioritetet më të larta për shumë afganë, që akoma kërcënohen nga bosat e luftës dhe forcat e tyre të armatosura.
Në takimin me liderët fetarë, Karzai tha kryeklerikët që i takonin ish-regjimit taliban nuk do të ndëshkohen për mbështejen e talibanëve në të kaluarën.
XS
SM
MD
LG