Ndërlidhjet

PARIS


Në Francë mbahet rundi i parë i zgjedhjeve presidenciale ku janë paraqitur 16 kandidatë, por rivalë kryesorë janë presidenti i tashëm, Jacques Chirac dhe kryeministri Lionel Jospin.
Deri në mesditë në votime dolën më pakë se një e katërta e 40 milion votuesve të Francës.
XS
SM
MD
LG