Ndërlidhjet

ZAGREB


Partia më e madhe opozitare e Kroacisë, HDZ-ja, filloi konventën dy ditëshe për zgjedhjen e liderit të ri të partisë me dy rivalët kryesorë, kryetarin aktual, Ivo Sanader dhe Iviq Pasaliq.
Sanader u përpoq të nxjerrë partinë nga pozicionet radikale nacionaliste, kurse Pasaliq,ish-këshilltar i të ndjerit Franjo Tugjman ,konsiderohet nacionalist.
XS
SM
MD
LG