Ndërlidhjet

MOSKË


Plocia moskoite thotë se tre sulmues të paidentifikuar rrahën diplomatin britanik, David Arkley, sekretar i tretë pranë ambasadës në kryeqytetin e Rusisë, dhe pastaj janë arratisur me mercedes.
Sulmi ka ndodhur derisa Moska ndodhet në gjendje të lartë alarmi për shkak të kërcënimeve të dhunës raciste.
XS
SM
MD
LG