Ndërlidhjet

VATIKAN


Drejtuesit e Kishës Katolike Romane kanë kumtuar masat e reja që do të merren për eliminimin e abuzimeve dhe në këtë kuadër edhe procesin për shkarkimin e priftërinjve të cilët gjenden fajtorë për abuzime seksuale me fëmijët. Plani u bë i ditur pas konferencës dy ditëshe të mbajtur në Vatikan, mes kardinalëve amerikanë dhe Papa Gjon Palit të Dytë.
XS
SM
MD
LG