Ndërlidhjet

MOSKË


Shërbimi rus i sigurisë së brendëshme thotë se gjatë një operacioni të muajit të kaluar trupat ruse kanë vrarë kryebosin e luftës në Çeçeni, Khattab dhe për këte do të japin “prova të dokumentuara”.
Por, lideri i kryengritësve Çeçenë, Akhmed Zakayev i quajti këto deklarata “dezinformata apsolute”, duke thënë se Khattab është shëndosh e mirë dhe në postin e tij.
XS
SM
MD
LG