Ndërlidhjet

GJILAN


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe ndihmës shefi i UNMIK-ut, Charles Brayshow vizituan komunën e Gjilanit që u godit nga tërmeti i djeshëm.
Presidenti Rugova falënderoi ekipin mjekësor të spitalit të Gjilanit dhe të gjitha institucionet e Kosovës që ndihmuan për normalizimin e situatës, me mbështetjen e KFOR-it dhe UNMIK-ut.
Shtabi i krizës njoftoi se në ate rajon kanë arritur sasi të konsiderueshme artikujsh ushqimorë, veshmbathje dhe tenda.
XS
SM
MD
LG