Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Shtetet e Bashkuara dhe Arabia Saudite e ndajnë vizionin e përbashkët për paqen në Lindjen e Mesme, tha presidenti George Bush në takimin me trashëgimtarin e fronit saudit, princin Abdullah.
Izraeli duhet të tërhiqet nga territoret palestineze, kurse palestinezët duhet bërë më shumë për të ndaluar terrorin tha Bush.
Princi Abdullah tha se marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe vendeve arabe mund të rrezikohen, nëse Uashingtoni nuk i bën presion më të madh Izraelit për t’u përmbajtur.
XS
SM
MD
LG