Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld arriti në Afganistan për bisedime me liderin e përkohëshëm, Hamid Karzai dhe zyrtarët tjerë lidhur me sigurinë dhe luftën kundër elementeve të mbetura talibane dhe al Kaidase.
Në bisedë të shkurtër me trupat e koalicionit ndërkombëtarë, Rumsfeld tha se 12 mijë ushtarët, nga amerika dhe vendet tjera, do të vazhdojnë ofenzivën kundër pjestarëve të al Kaidës dhe talibanëve.
XS
SM
MD
LG