Ndërlidhjet

PEKIN


Maqedonia njeh “Tajvanin si pjesë të patjetërsuar të territorit te Kinës”, kurse Pekini zotohet të shfrytëzojë statusin e tij si anëtar i përhershëm i Këshillit të Sigurimit që të mbështesë paqën dhe stabilitetin në Evropën jug-lindore dhe në Maqedoni, thuhet në komunikatën e publikuar nga vizita e presidentit, Boris Trajkovski në Kinë.
XS
SM
MD
LG