Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Jashtëm izraelit, Shimon Perez, pas mbledhjes së kabinetit, u ka thënë Kombeve të Bashkuara se do të ishte e kotë të dërgojë ekipin për gjetjen e fakteve tash në Izrael që të hetonte vërsuljen e tij në kampin e refugjatëve palestinezë në Xhenin, njoftuan burime politike izraelite.
Ekipi i Kombeve të Bashkuara, i caktuar nga Kofi Annan, duhej të kish arritur në Xhenin brenda javës dhe është tubuar në Gjenevë në pritje të lejes izraelite për tu nisur në rajon.
XS
SM
MD
LG