Ndërlidhjet

RAMALLAH


Trupat izraelite invaduan qytetin Hebron në Bregun perëndimor, vrarë së paku 7 palestinezë dhe plagosën rreth 20 të tjerë,kurse dhietra arrestuan.
Ministri palestinez për informim, Yasser Abed Rabo, e quajti invadimin taktikë të luftës dhe tha:“Ne besojmë se qeveria izraelite, duke marrë këte hap të riokupimit të Hebronit, në fakt deklaronë se qëllimet e saja janë të vazhdojë luftën kundër popullit palestinez”.
XS
SM
MD
LG