Ndërlidhjet

TEHERAN


Një gjykatë iraniane ka marrë në pyetje një gazetare vendase, të akuzuar se kish fyer vlerat islamike në një artikull që pohonte se profetit Muhamet i pëlqente muzika e interpretuar nga femrat. Në Iran është e ndaluar që gratë të këndojnë përpara një publiku mashkullor dhe kësisoj, artikulli nxiti ditët e fundit një valë zemërimi tek një grup klerikësh, të cilët protestuan ndaj tij.
XS
SM
MD
LG