Ndërlidhjet

PRAGË


Presidentët e tri vendeve Baltike, Estonisë, Lituanisë dhe Letonisë sot realizojnë një vizitë të përbashkët në Çeki me ftesën e presidentit Vaclav Havel.
Bisedimet pritet të fokusohen në përpjekjet e vendeve baltike për hyrje në NATO.
Në nëntor në Pragë do të mbahet samiti i aleancës, ku pritet që në NATO të anëtarësohen disa vende të reja.
XS
SM
MD
LG