Ndërlidhjet

NABLUS


Forcat izraelite e sulmuan sot qytetin Nablus në Bregun Perëndimor, me çrast vranë një polic palestinez dhe shkatërruan në ndërtesë tre katëshe.
Ushtria izraelite tha se hyrja e sërishme në Nablus u bë për të shkatërruar infrastrukturën terroriste.
XS
SM
MD
LG