Ndërlidhjet

NJU DELHI


Së paku 8 persona e kanë humbur jetën dhe mbi 20 janë lënduar, kur një aeroplan luftarak i Indisë u rrëzua në ndërtesën e bankës në qytetin Xhalandhar në veri të vendit.
Aeroplani MIG-21 u rrëzua në zonën më të banuar të qytetit.
Policia tha se në ndërtesë mund të ketë edhe viktima tjera.
XS
SM
MD
LG