Ndërlidhjet

NABLUS


Gjatë një aksioni të shkurtër të forcave izraelite në qytetin e Nablusit në Bregun perëndimor u varanë dy palsetinezë e një ushtar izarelit dhe u arrestuan 15 persona.
Zyrtarët zraelitë thanë se ushtria hyri në Nablus sepse Autoritetei palestinez nuk e lufton terrorizmin atje.
XS
SM
MD
LG