Ndërlidhjet

KANO/NIGERI


Një aeroplan udhëtarësh i Nigerisë u rrëzua mbi lagjet e qytetit Gwammaja të Nigerisë me ç,rast kanë humbur jetën 116 njerëz, prej të cilëve 40 u vranë në tokë, në dhjetra shtëpi që preku fatkeqësia.
Të gjithë 69 udhëtarët dhe 7 anëtarët e ekipazhit druhet se janë të vdekur,ka thënë një zyrtar i aviacionit nigerian.
XS
SM
MD
LG