Ndërlidhjet

TULKAREM/ BREGU PERËNDIMOR


Trupat dhe tanket izraelite në orët e hershme të mëngjezit ndërmorën bastisje në kampin e refugjatëve palestinezë afër Tulkaremit, pasi kishin rrethuar më parë qytetin në kuadrin e inkurzionit të fundit në territoret palestineze.
Raportohet se ushtarët izraelitë vranë një grua dhe dy fëmijë palestinezë, pas një shpërthimi afër një baze ushtarake izraelite pranë Xheninit.
Ndërkohë, vazhdojnë negociatat intenzive lidhur me grupin e 200 palestinezëve të mbyllur ka një muaj në Kishën e Betlehemit, ku besohet të jetë lindur Krishti.
XS
SM
MD
LG