Ndërlidhjet

KANO/ NIGERI


Presidenti i Nigerisë, Olusegun Obasanjo, ka urdhëruar hetime lidhur me fatëkeqësinë e djeshme të aeroplanit nigerian, që u rrëzua mbi vendbanime afër Kanos me ç,rast, sipas informatave më të reja u vranë 106 njerëz, udhëtarë dhe banorë në tokë.
XS
SM
MD
LG