Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Igor Ivanov tha se Moska dhe Uashingtoni janë afër arritjes së marrëveshjes për reduktimin e rezervave të armatimit bërthamor.
Presidentët Bush dhe Putin ranë dakord që në 10 vitet e ardhshme, arsenali bërthamor nga 6.000, të zvoglohet në 1.700 deri 2.200 koka bërthamore.
XS
SM
MD
LG