Ndërlidhjet

AHMEDABAD


Tetë persona janë vrarë, kurse 40 janë lënduar në përleshjet religjioze që filluan dje midis hinduve dhe pakicës myslimane në shtetin Guxharat të Indisë.
Bilanci tre mujor i përleshjeve sektare vlerësohet në 850 të vrarë, shumica myslimanë.
XS
SM
MD
LG