Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeprokurorja e Gjykatës Penale të Hagës, Karla del Ponte besohet të ketë kërkuar më shumë fakte rreth rastit Millosheviç gjatë takimeve me kryeministrin e Kroacisë, Ivica Raçan.
Del Ponte, e cila filloi sot vizitën dy-ditëshe në këtë vend ballkanik, pritet të vizitojë disa varreza masive dhe lokalitete në rrethinën e Vukovarit si dhe të bisedojë me dëshmitarë.
XS
SM
MD
LG