Ndërlidhjet

VUKOVAR


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte vizitoi gjatë ditës disa vise në Kroaci, si Vukavarin, Erdutin e të tjerë, ku janë bërë krime gjatë luftës së viteve 1991 midis serbëve dhe kroatëve.
Tribunali i Hagës, ka akuzuar ish- presidentin Jugosllav, Sllobodan Millosheviq për krime gjatë luftërave në Kroaci, në Kosovë dhe gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG