Ndërlidhjet

ATHINË


Një zyrtar i lartë i Greqisë ka deklaruar se 6 shtetasit nga Pakistani dhe një nga India, të cilët në 2 mars i vrau policia maqedonase, nuk kanë qenë terroristë të al Kaidës, por njerëz të varfër që janë nisur t’u bashkangjiten familjeve të tyre në Athinë.
Qarqet e Shkupit mundohen të tregojnë se Maqedoninë e kanë vërshuar terroristë myslimanë që bashkëpunojnë me shqiptarët atje, ka thënë zyrtari grek.
XS
SM
MD
LG