Ndërlidhjet

KARAÇI


Franca dhe Pakistani janë zotuar se do t’i luftojnë kërcënimet nga terrorizmi, pas shpërthimit të mbrëmshëm në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi.
Presidenti Pervez Musharraf tha se qeveria e tij do të përgjigjet ashpër ndaj sulmeve në të ardhmen.
“Ne besojmë se kjo është bërë për destabilizimin e brendshëm të Pakistanit, dhe për ta lëkundur atë në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar”, tha Musharraf.
Shefi i shtatmadhorisë së forcave franceze, gjenerali Jean-Pierre Kelche tha se ka gjasa të mundshme që sulmin ta kenë kryer terroristët e rrjetit al Kaida.
XS
SM
MD
LG