Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sipas raporteve, tanket dhe trupat izraelite janë grumbulluar në periferi të Brezit të Gazës duke u përgatitur për aksion të mundëshëm kundër militantëve palestinezë.
Duke folur në Romë, ministri i Jashtëm izraelit , Shimon Perez deklaroi: “Nuk kemi kurrfarë qëllimi që të pushtojmë Gazën apo diçka të ngjashme, por njëmend për të arritur caqet ku ndodhen qendra terrori, në një mënyrë të kujdesëshme dhe të matur”, tha ministri izraelit.
XS
SM
MD
LG